Náš príbeh

 

Za tie roky Adiri pomohla viac ako pol miliónu deťom, ktoré si vychutnali odvzdušnené mlieko plné živín s jedinou fľašou, ktorá sa inšpirovala mamou.

Všetko to začalo víziou ekológa, no predovšetkým otca Johna Prentissa. Položil si základnú otázku: „Môže detská fľaša spĺňať svoju funkciu a pritom napodobňovať prsník matky?“

Na základe toho sa v roku 1990 rozhodol navrhnúť najbezpečnejšiu fľašu v dejinách, dokonale imitujúcu prsník matky. Odvzdušnené mlieko, ktoré eliminuje plynatosť, slintanie a príznaky koliky. Fľaša je vyrobená z vysokokvalitného plastu. Obsahuje mäkký a hebký cumlík. A samozrejme, dokonale imituje tvar prsníka. V skutočnosti sa však prvá fľaša Adiri až príliš podobala na prsník a rodičom sa jej používanie nezdalo pohodlné.

John bol sklamaný, pretože svet ešte nebol pripravený na Adiri. Krátko na to sa vzdal akejkoľvek nádeje na úspech fľaše inšpirovanej prsníkom matky. Jeho snaha ponúknuť deťom fľašu na kŕmenie po tejto skúsenosti takmer zlyhala.

 

Zrodila sa prirodzená dojčenská fľaša Adiri a milujú ju milióny ľudí

Jeho dcéra Jennifer však bola odhodlaná udržať pri živote nádej svojho otca a pomôcť deťom a ich rodičom zdieľať spoločné väzby pri zdravom kŕmení z fľaše.

V roku 2008 uzrela svetlo sveta prerobená verzia dojčenskej fľaše Adiri. Jennifer a jej tím debatoval s mamičkami, oteckami, lekármi i laktačnými konzultantmi. Výsledkom bol revolučný dizajn inšpirovaný dokonalou prirodzenosťou. Na rozdiel od iných fliaš, bola naturálna dojčenská fľaša už na prvý pohľad odlišná tým, že dokonale napodobňovala prsník matky s jednoduchým nasunutím a plynulým prechodom od dojčenia k fľaši; a tiež jedinečným listovým ventilom, ktorý odstraňuje vzduch v spodnej časti, takže dieťa dostáva do tela potrebné živiny a nie vzduch, ktorý spôsobuje príznaky koliky, či plynatosť.

V prvých deviatich mesiacoch sa predalo takmer pol milióna jedinečných dojčenských fliaš známym ľuďom a celebritným rodičom, ako je napríklad Jennifer Lopez, či Jessica Alba. Takýto nečakaný úspech znamenal výzvu. Fľaša Adiri mala našliapnuté k tomu, aby sa stala najpredávanejšou fľašou v histórii. Okrem enormného záujmu zo sveta tlače a viac ako tuctu ocenení v oblasti dizajnu, získala táto fľaša prestížne ocenenie Medical Design Excellence Award. Ako obchodná spoločnosť sa však Adiri stretávala s problémami. 

 

The ReliaBrand Family of Products, známa tiež ako Relia Brand – Produkty pre rodiny

Následne tento produkt pristál v rukách iného otca, Antala Markusa. V tejto jedinečnej dojčenskej fľaši videl spôsob, ako by mohol pomôcť bábätkám vychutnať si všetky výhody kŕmenia z fľaše. Svojej rodine – manželke a štyrom dospelým deťom navrhol: „Buďme súčasťou fľaše, ktorá znamená prevrat v spôsobe kŕmenia z fľaše.“

A tak sa v roku 2010 zrodila spoločnosť ReliaBand pri kuchynskom stole rodinného domu Markusovcov v kanadskom meste Kelowna. ReliaBrand Family od Products je spoločnosťou, ktorá vyrába produkty pre rodiny s deťmi, vrátane série fliaš Adiri.

Adiri prešla ďalším vývojom, aby vylepšila dizajn fľaše pripomínajúcej prsník matky, ktorú si rodičia a ich deti navždy zamilujú.

V roku 2013 uviedli dojčenskú fľašu NxGen do života s vylepšeným tesnením, jasnejšími farbami a vymeniteľnými cumlíkmi, aby dopriali dieťaťu tú správnu dávku v každej fáze vývoja a zároveň ušetrili rodičom peniaze. Čoskoro uvedieme na trh fľašu Adiri One, potomka pôvodnej, jedinečnej dojčenskej fľaše s tromi nastaviteľnými prietokmi a silikónovým povrchom pre jemný a teplý pocit ako od mamy.

V čase, keď sa narodila Antalovi prvá vnučka menom Olivia, rodina Markusovcov odhalila nový zmysel v tom, čo Adiri dokáže a posilnila naše odhodlanie poskytnúť vašim deťom najbezpečnejší a najdôvernejší zážitok z kŕmenia. Teší nás, že sme súčasťou týchto jedinečných momentov priamo u vás doma.

 

 • "Dostať akýkoľvek liek do môjho jedenásťmesačného synčeka bolo vyčerpávajúce. Neskôr som na internete objavila článok o fľašiach Adiri. Môj synček ani len netuší, že práve dostáva liek :-). Môžem iba odporúčať"
  Lucia, Považská Bystrica
 • "Myslím, že netreba viac slov"
  Petra, Poprad
 • "Skvelá fľaša, moja malá si na ňu zvykla veľmi rýchlo, bez nejakých problémov. Veľmi ľahko sa čistí. Dokonca sa dá dať aj do umývačky. Bola to skvelá investícia, aspoň nemusím každú chvíľu kupovať novú fľašu alebo skúšať cumlíky. Vrelo odporúčam Adiri NxGen"
  Laura, Bratislava
 • "Výchovu dvoch detí som zvládla na jednotku, ale tretie ma neustále niečím prekvapuje. Prejsť na fľašu bol veľký problém, vyskúšali sme viacero cumlíkov, ale ani jeden „nesadol“. Pri hľadaní ďalšej alternatívy som natrafila na Adiri a keďže tvrdili, že cumlík pripomína mamu, povedala som si, že to skúsime. Ja a hlavne moja dcéra sme s touto fľašou spokojné."
  Aneta, Ružomberok
 • "U nás nastal problém vtedy, keď sme museli podávať liek. Pri prvom synovi som už zúfalá zainvestovala a kúpila poriadnu fľašu Adiri MD+. Odvtedy, žiadne stresy a záchvaty plaču. Pri druhom synovi som už bola skúsená a vedela som, že Adiri zaberie. V skratke, uľahčilo mi to materstvo."
  Zuzka, Trenčín
 • "Toto je jediná fľaša, ktorú si náš malý vzal, všetky ostatné odmietal. Najprv sme premýšľali či Adiri NxGen skúsiť alebo nie, ale neľutujeme. Aj spôsob, akým sa dá rozložiť na rôzne časti, je plus, pretože sa čistí oveľa ľahšie ako štandardné fľaše."
  Kamil, Banská Bystrica
 • "Vzala si ju! Takto som sa tešila, keď sa dcéra po mnohých pokusoch po prvýkrát napila z fľaše. Skúsila som viacero, no s Adiri MD+ som najspokojnejšia. Bradavka na fľaši je dobre tvarovaná a tak malá ľahko zvládla tento prechod. Adiri môžem iba odporúčiť."
  Majka, Ružomberok
 • "My sme doma vyskúšali mnohé fľaše, ale môj 11 týždňový syn žiadnu nechcel. Buď boli cumlíky príliš tvrdé, veľké alebo bol prietok príliš silný. Pamätám sa, že manžel raz prišiel z práce s Adiri Nxgen a synátor si ju obľúbil na prvú dávku mlieka. Boli som nadšení a dokonca sme sa v tú noc aj poriadne vyspali :) ."
  Alexandra, Snina
© 2019 BizPartner Group, s.r.o. All rights reserved.